Site Overlay

3 rady, aby vám vaša TV vydržala slúžiť čo najdlhšie

Mnohí z nás si ani v dnešnej dobe tabletov a prenosných zariadení nedokážu predstaviť, že by im doma chýbala televízia. Je to akýsi návyk väčšiny a nenahraditeľný pocit, pri akom dokážeme plnohodnotne zrelaxovať. Skrátka funkčná televízia je aj v dnešnej dobe základnou súčasťou domácností a jeden z neodmysliteľných elektronických prvkov v interiéri.

tv

No je akýmsi nepísaným pravidlom a pomerne rozšírenou informáciou, že dnešné televízie nemusia vydržať dlho a po relatívne krátkej dobe môžeme investovať do ich opravy, poprípade kúpiť opäť novú. Týmto veciam sa samozrejme chceme vyhnúť, a preto si v tomto článku predstavíme niekoľko tipov a rád, ako si vychutnať z TV ten najdlhšie trvajúci zážitok.

3 rady, aby vám vaša TV vydržala slúžiť čo najdlhšie
Každý televízor ponúka možnosti a nastavenia, pričom má prednastavené továrenské hodnoty. Okrem nich ponúka rôzne módy (šport, hra, kino,…) a možnosti pohrať sa so sýtosťou farieb, s jasom a podobne. Majte však na pamäti jednu dôležitú vec. Pokiaľ sú tieto hodnoty nastavené na pomerne vysokých hodnotách a obraz je viditeľne jasný či sýty, je to síce kvalitný efekt, ale určite nie dlhodobý. Je pravdepodobné, že po krátkej dobe to led diódy nevydržia a vypália sa, čo bude mať za následok stratu obrazu, respektíve potrebu zaniesť TV do opravy. K častým opravám sa radí práve výmena týchto diód za nové, no rozumnou optimalizáciou nastavenia na primerané hodnoty sa tomuto skorému opotrebovaniu vyhnete. Aby ste mali zaručenejšiu istotu, môžete zvoliť úsporný eko (eco) mód.
Ďalšou krátkou radou je doporučenie, ktoré myslím podvedome dodržiavate, no možno nie. Každopádne vždy, ak do televízora zapájate iné zariadenie (DVD, hernú konzolu, apod) nezabudnite TV najskôr vypnúť (stačí klasicky,netreba z elektriny). Až po úspešnom pripojení káblov ju môžete opäť pustiť.

ovladač

Pokiaľ ste perfekcionista a nebojíte sa zainvestovať trochu viac, pri výbere TV je vhodné pozerať do budúcna, respektíve potrpieť si na rozlíšenie, konektivitu a vlastnosti, ktoré budú aktuálne tiež v blízkej budúcnosti.

Copyright © 2024 Aas. All Rights Reserved. | Chique Photography by Catch Themes