Site Overlay

Vatikán

Začiatok činnosti pápežov je prirodzene najpriamejšie spojený so začiatkom šírenia kresťanského náboženstva vo svete. Takže keď sa viera začala šíriť dostatočne rýchlo, aby potrebovala Božieho vikára na zemi, Rimania položili prvý kameň vo výstavbe Vatikánu.  V roku 326 Vatikán začal svoju existenciu ako osobitné posvätné miesto pre správu katolíckeho kultu. V skutočnosti vznikol mestský štát z pohrebu svätého Petra, ktorému je venovaná hlavná budova v krajine. Vatikán bol oficiálne uznaný za zvrchovanú autonómiu až v roku 1929, keď sa Benito Mussolini raz a navždy rozhodol objasniť otázku postavenia tohto verejného subjektu.

vatikán

Katedrála sv. Petra
Hlavnou atrakciou nielen Vatikánu, ale aj okolitého Ríma. Jeho meno bolo prijaté z hrobu apoštola Petra, pravdepodobne umiestneného na tomto mieste. Výška kopule katedrály je 136 metrov a dĺžka centrálnej časti je 211 metrov. Mimo a vo vnútri jej stien nájdete množstvo majstrovských diel – od mramorových sôch Krista a apoštolov až po pamiatky štátnikov a majestátne náhrobky, vrátane miesta odpočinku pápeža Jána Pavla II. Venujte pozornosť aj úžasnému „nápoju“ Michelangella. Môžete sa vyšplhať na vrchol kopule katedrály sv. Petra (trochu lacnejšie vlastnou silou alebo trochu drahšie výťahom).  Katedrála svätého Petra je otvorená od 9:00 do 19:00 v lete a v zime do 18:00. V stredu ráno je katedrála zatvorená pre pápežov. Fotografovanie je povolené výhradne bez blesku.

taliansko

Zábava a atrakcie vo Vatikáne
Fanúšikovia masívnych budov, ako aj fanúšikovia opery budú potešení zo Sant\’Angelo, jednej z najvýznamnejších historických budov v Ríme. Po mnohých stredovekých hospodárskych budovách a nadstavbách získal hrad moderný vzhľad. Otváracie hodiny od 9:00 do 18:30, zatvorené v pondelok. K dispozícii je zvukový sprievodca.
Pre milovníkov prechádzok na čerstvom vzduchu, odporúčame vám prechádzať sa cez luxusné vatikánske záhrady a vyliezť na horu Mario (Monte Mario), ktorá ponúka krásny výhľad na Vatikán a Rím. Nezabudnite na pohodlnú obuv.

Copyright © 2024 Aas. All Rights Reserved. | Chique Photography by Catch Themes