Site Overlay

Ideálny mejkap

Bez pekného líčenia dnes väčšina žien nevyjde z domu. Základom každého líčenia je mejkap a preto sa pozrime na to, ako si vybrať toho správneho miláčika. Potom tu máme opačný tábor a to sú ženy, ktoré mejkap považujú za niečo umelé a neprirodzené a nepoužívajú ho vôbec. Nezjednotená pleť však tak krásne neukáže a celkový look potom vyzerá nedokončene a vôbec nie oslnivo.
Môžete si kúpiť ten najdrahší a najkvalitnejší mejkap, ale bez hydratácie to nepôjde. Na nevyčistenej pleti bude absolútne každý vyzerať strašne. Nezabúdajte preto na hydratačný krém a pravidelné čistenie pleti. Vyživovaciu funkciu väčšinou splnia aj podkladové bázy, ktoré navyše predlžujú výdrž mejkapu.make up.jpg
Mali by ste tiež zohľadniť typ vašej pleti. Máte ju skôr mastnú, suchšiu či zmiešanú? V prípade aknóznej pleti odporúčame vybrať si značky ľahkých mejkapov, ktoré neupchávajú póry. Takúto kozmetiku nájdete väčšinou v lekárni, ale nie je to pravidlom.
Ďalej pozeráme na tmavosť. Je vhodné mejkap naniesť na ruku a potom vyjsť z drogérie a posúdiť jeho odtieň na slnečnom svetle. Mal by byť len o trošičku tmavší ako vaša vlastná pleť. Tu sa treba zastaviť a pozrieť sa aj na podtón mejkapu. Naša prirodzená telová farba je u každého individuálna. Od človeka k človeku sa líši farebným podtónom. Poznáme žltý, ružový a béžový. Myslite tiež na to, aký púder máte v pláne použiť.kosmetika.jpg
Dôležité je mejkap správne naniesť. Populárne sú v dnešnej dobe hubky, tzv. beautyblendery. Odporúčame ich pred použitím namočiť a dobre vyžmýkať. Porovnateľne poslúžia štetce alebo prsty, tie však vsiaknu oveľa viac produktu a je možné, že vám pri nerovnomernom nanášaní zostanú na tvári fľaky. Zase to nebude vina mejkapu, ale vaša.
Ideálne je nechať si poslať maličké vzorkové balenia a vyskúšať, ktorý z mejkapov vám sadne na každodenné nosenie. Budete tak mať možnosť otestovať výdrž a vlastnosti.

Copyright © 2024 Aas. All Rights Reserved. | Chique Photography by Catch Themes