Site Overlay

Praktické a nápomocné webové stránky, ktoré asi nepoznáte

Internet, respektíve weby sú miestom so skutočne širokou ponukou stránok s rôznorodým, väčšinou však zaujímavým alebo užitočným obsahom. Konkrétnejšie toto miesto ukrýva circa pol miliardy webových stránok a je tak veľmi pravdepodobné, že existujú aj webové stránky, o ktorých ste pravdepodobne ani netušili. Nie je teda možné predstaviť si všetky, preto v tomto článku vyberieme pár, ktoré sa určite dajú považovať za praktické a mohli by vám operáciu s počítačom spríjemniť, ako aj zjednodušiť a ponúknuť užitočné alebo v niektorých prípadoch celkom zaujímavé funkcie či rady v bežnom živote.

počítač

Dnešná doba je z pohľadu práce s multimédami bohatá predovšetkým na operáciu s obrázkami a grafickými súbormi, najčastejšie zrejme fotkami, ktoré ste vytvorili vašim smartfónom. V každom prípade vám web pixlr (.com) umožní tieto súbory upraviť do takmer profesionálnej podoby a pohrať sa s detailmi, k akým sa radí napríklad tvorba alebo úprava koláže. K náročnejším, zato však profesionálnejším úpravám vám stránka ponúka nástroj pixlr editor.

K populárnym nástrojom sa tak dnes radí aj úprava veľkosti fotiek, respektíve veľkosti obrázkov, čo sa dá vykonať aj online vďaka internetovej stránke Bulk resize photos (.com). Žiadna registrácia ani sťahovanie, veľkosť daného súboru upravíte veľmi rýchlo, a to priamo online. Ale pozor, použiť môžete aj niekoľko obrázkových súborov naraz, čím úprava prebehne praktickejšie. Do jednej minúty dokážete zmeniť veľkosť až 150 fotiek!

monitor

Teraz sa zasa pozrieme na pár webov, ktoré môžu byť praktické v bežnom živote.
iFixit(.com) je zaujímavou stránkou, v ktorej nájdete prehľadné návody, ako opraviť rôzne elektronické zariadenia, konkrétne domácu elektroniku, herné konzoly alebo smartfóny. Pokiaľ si tak neviete rady s akýmkoveľkom detailom týkajúcim sa modernej elektroniky (napríklad aj kam a ako vsunúť do nového smartfónu batériu), budete na správnom mieste.
Pokiaľ si dávate pozor na to, čo jete, respektíve chcete si udržať váhu alebo niečo zhodiť, stránka Eat This Much (.com) môže byť vašim spoľahlivým sprievodcom, ktorý vám zostaví vhodný jedálniček pre rôzne typy stravovania. Ten bude zostavený podľa doporučeného príjmu kalórií.

Copyright © 2024 Aas. All Rights Reserved. | Chique Photography by Catch Themes