Site Overlay

LED pásy a ich využitie

LED pásy tvoria maličké elektronické súčiastky, ktoré sa nazývajú diódy. Práve diódy majú na “svedomí” to, že tieto pásy sú veľmi úsporné a šetrne, čo sa týka elektrickej energie. Spoločne tak vytvárajú impozantne svietidlo, ktoré využívame na dekoratívne osvetlenie. Využíva sa taktiež ako osvetlenie, pre rôzne pracovne plochy. Toto svietidlo sa, ale odporúča používať, “len” ako doplnkové osvetlenie keďže ide o LED svetlo, ktoré je vyrobené a určené výlučne na dekoratívne účely. LED pásy sa vyrábajú v rôznych výkonoch, ale tiež v rôznych farebných prevedeniach.

LED

Tieto pásy sú veľmi bezpečne keďže sú napájané jednosmerným napätím 12 voltov či pripadne 24 voltov. Práve jednosmerný prúd zabezpečí svojmu okoliu ochranu pred nebezpečným úrazom elektrickým prúdom. Niektoré pásiky majú aj ochranu krytia, a to im zaručuje možnosť použitia, aj v externom prostredí. Ak ma daný model požadovaný stupeň ochranný krytia tak môže byť umiestnení aj vo vonkajšom prostredí, kde môže dôjsť ku bezprostrednému kontaktu s vodou a prachom. Využívajú sa v rôznych spoločenských priestoroch, ako napríklad v rôznych firmách, baroch či obchodných domoch. Často krát okrášľujú rôzne časti priestorov, ako napríklad stĺpy, steny, stropy či pulty, ako je to v prípade rôznych nočných klubov. LED pásiky sú veľmi flexibilne a použiť ich môžete prakticky kdekoľvek. Obľúbené sú aj v domácnostiach. Často krát sa využívajú ako osvetlenie na kuchynskú linku.

LED

Využívajú sa aj na osvetlenie obyvačkovej steny. Často sa umiestňujú okolo TV alebo okolo stropu. Inštalácie sa môžu vykonávať 2 rôznymi variantmi. Praktická inštalácia je pomocou zalepenia pásika keďže pásik je možné zalepiť z oboch strán. Ak, ale uprednostňujete pevne a bezpečnejšie upevnenie pásika tak potom je pre vás druha možnosť umiestenia pásika do plastovej lišty tá vhodná. Dĺžku konkrétneho pásika si môžete prispôsobiť podľa vlastnej potreby. Konštrukcia tohto svietidla je navrhnutá presne tak, aby ste mohli z konkrétneho pásika strihať. Existujú však, ale aj presne veľkosti, ktoré si môžete zakúpiť. Jedna sa napríklad o veľkosti s mierkou 2,4 či dokonca 10 metrov.

Copyright © 2024 Aas. All Rights Reserved. | Chique Photography by Catch Themes