Site Overlay

Strava – tajomstvo úspechu

To, že naše zdravie veľmi súvisí s tým, čo jeme, je už známy fakt. Dobre známe je aj to, že by sme mali zdravé stravovanie vštepovať aj našim deťom, pretože ak sa odmalička naučia zdravému životnému štýlu, nebude ich to prenasledovať v dospelosti. Nie nadarmo sa hovorí: „Čo sa zamladi naučíš, v starobe, akoby si našiel.“ Platí to vo všetkom a nie je tomu inak ani v stravovaní. Už v útlom detstve, keď bábätká postupne prechádzajú na tuhú stravu je potrebné ponúkať im len kvalitné potraviny, ktoré im dodajú všetky potrebné živiny pre ich správny vývoj.

ovocný salát
 
Výrobky určené pre deti
Len máloktorý rodič sa pri kúpe potravín pozerá na to, čo všetko tieto výrobky obsahujú. Najmä pri tovare, ktorý je označený ako výrobok pre deti sa väčšina z nás domnieva, že budú zdravé a nebudú obsahovať nič, čo by mohlo dieťaťu ublížiť. Opak je však bohužiaľ pravdou. Aj mnohé detské výživy a príkrmy, ktoré sú určené pre deti už od štyroch mesiacov obsahujú cukor, čo v takomto malom veku nie je vôbec žiadúce. Podobne i rôzne cereálie, ktoré sú prezentované ako zdravý spôsob raňajok sú plné cukru. Nehovoriac o sladkostiach, ktoré toho negatívneho obsahujú oveľa viac. A pritom všade v reklamách sú prezentované ako to najlepšie, čo svojim ratolestiam môžeme dať. Samozrejme, že raz za čas ani sladká drobnosť nemôže ublížiť, ale čím neskôr ju deti ochutnajú, tým menej im bude chýbať a tým lepšie pre ne.
 
zelenina

Zelenina, ovocie, cereálie
To by sme mali svojim deťom ponúknuť radšej ako nezdravé sladkosti. Aj ovocie je sladké a dá sa spracovať a pripraviť tak, aby chutilo. Rovnako ako aj zelenina, či rôzne zdravé cereálne či ovsené kaše, ktoré pripravíte doma a budete si istí, že neobsahujú nič, čo by ste svojim drobcom nechceli dať. Ak sa na takýto systém stravovania nastavia deti od detstva, nebude im ten iný chýbať, pretože toto sa im bude zdať normálne a prirodzené. A najlepšie by bolo, keby príklad videli u svojich rodičov.  Pre dieťa je predsa ťažké jesť iba zeleninu a ovocie, keď vidí, že rodič si pochutnáva na čipsoch a koláčoch. Ak teda chcete, aby vaše deti jedli zdravo, musíte im ísť príkladom. Nakupovať a pripravovať také potraviny, ktoré majú vysokú výživovú hodnotu a nepozerať sa len na to, že je na nich napísane „pre deti“. To totiž môže niekedy dosť zavádzať.

Copyright © 2024 Aas. All Rights Reserved. | Chique Photography by Catch Themes