Site Overlay

Známe

Ak ste pravidelnými návštevníkmi www stránok a radi nachádzate vždy nové informácie z rôznych zdrojov, zrejme ste sa už i vy stali obeťou takzvaných „hoaxov.“

        Slovom „hoax“ označujeme internetové informácie a novinky, ktoré sa ukážu ako nepravdivé, pričom sme im verili.

Preto sa spolu poďme pozrieť na tie najzaúmavejšie a najčastejšie, ktorým ste možno verili i vy. Je ich plný internet, lenže odhalenie, že sa jedná o „hoax“ prichádza vždy neskôr.
otisk chodidla

Jim Carrey zomrel

Istú krátku dobu po internetových stránkach kolovala táto smutná správa o tom, že nás navždy opustil obľúbený  komik a herec, ktorého poznáme najmä z filmu Maska. Vraj zomrel po tom, ako sa odvážil vravieť proti Illuminátom a dokonca si z nich robil posmech vo verejných rozhovoroch.  No nemusíte sa báť, je rok 2017 a Jim Carrey je živý a myslím, že i zdravý.

V roku 2012 nastane koniec sveta

Koncom roka 2011 bola táto téma populárna a mnohí „novinári“ a „znalci“ ju využívali k dosiahnutiu pozornosti a k finančnému zisku. Májsky kalendár vraj končí rokom 2011 a teda s rokom 2012 a nasledujúcimi už nepočítali. Vraj tým chceli naznačiť, že príde koniec ľudstva. Aj napriek tomu sa však stala tragédia. Kvôli týmto správam,  ktorých bol v roku 2011 plný internet, mnohí ľudia spáchali samovraždu. Nevydržali to napätie. Za ich smrť viním práve týchto „znalcov“, ktorí vidia iba seba a je im ukradnuté, že zapríčinili takýto zbytočný chaos. Ako vidíme, už je tomu 5 rokov a žijeme ďalej. No mohli s nami žiť naďalej i ľudia, ktorí to nevydržali a odišli z tohto sveta predčasne kvôli týmto „overeným informáciám o konci sveta.“ No musím so smutným pocitom priznať, že určitý koniec vidíme a to kvôli náboženským vojnám v Európe a vlasteneckým na Ukrajine. Je mi ľúto, že tieto roky nás zasiahli takéto nepríjemné veci, no to ešte nie je dôvod k samovražde. Ešte stále máme veľa vecí, kvôli ktorým sa oplatí žiť.
konec světa

Našli telo Big Foota

„Big Foot“ je označenia slávneho samotára podobnému človeku, no je väčšej postavy, má primitívnejšie rysy tváre a je zarastený vlasmi po celom tele. Jedného času bol známy aj ako „Yetti.“ Určite viete, koho alebo skôr čo, mám na mysli. V roku 2008 partia lesníkov zavolala CNN, že našli jeho telo. Podoba tohto „tela“ a informácie okolo neho putovali celým internetom a títo chlapíci na tom zarobili 15 000 dolárov. Nakoniec sa ukázalo, že šlo o kostým, ktorý bol primrznutý vodou. Teda opäť šlo o „hoax.“


Copyright © 2024 Aas. All Rights Reserved. | Chique Photography by Catch Themes