Site Overlay

Je zábradlie na schody zo skla bezpečná voľba?

Moderné novostavby sa často stavajú v štýle, ktorý vyjadruje spojenie jednoduchosti, minimalizmu, elegantnosti a nadčasových prvkov. Všimnúť si tento novodobý trend, môžeme napríklad už z vonkajšej strany mnohých viacposchodových stavieb, budov, ale aj rodinných domov a bytov, kde na balkóne majú nainštalované sklenené zábradlie. Vrátane balkónov sa však využíva sklenený materiál, aj ako zábradlie na schody https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/, kde pôsobí rovnako minimalisticky a elegantne, ale zároveň dodáva interiéru určitú dávku luxusu a honosnosti.

zábradlie vonku

Práve nadčasový a jednoduchý dizajn skla z neho robí vo veľkej miere využívaný materiál, najmä v prípadoch moderných stavieb, ktorých cieľom je pôsobiť nadčasovo a moderne aj o niekoľko rokov po ich postavení. Niektorí majitelia stavieb, ale majú z použitia sklenených inštalácií a ich montáže značné obavy, ktoré sa týkajú bezpečnosti tohto materiálu, a preto radšej volia iné druhy materiálov, ako je napríklad drevo. Z voľby skleneného zábradlia však nemusíte mať žiadne obavy, pretože ide o rovnako bezpečný druh zábradlí, ako sú akékoľvek iné typy z odlišných použitých materiálov. Ilúziu rizika a nebezpečenstva sklo vytvára práve možnosťou jeho rozbitia a ostrými črepinami, na ktorých sa následne dá veľmi ľahko poraniť.

zábradlie na schody

Sklenené zábradlia sú, ale vybavené špeciálnym bezpečnostným druhom skla, ktoré je o niečo hrubšie a odolnejšie voči možnému riziku jeho rozbitia. Podobne ako sklo, ktoré sa využíva v oknách, aj na rozbitie alebo poškodenie skla v zábradlí by bolo nutné vyvinúť naozaj veľké úsilie a silu. Kým zábradlia z iných materiálov sa môžu zdať bezpečnejšie, sklenené zábradlie naopak ponúka po jeho nainštalovaní oproti týmto zábradliam niekoľko výhod. Spomenúť možno hlavne jeho priepustnosť svetla, odolnosť voči vode a podmienkam pôsobiacim vo vnútornom i vonkajšom prostredí a jednoduché udržiavanie, ktoré nevyžaduje náročnú starostlivosť.

Copyright © 2024 Aas. All Rights Reserved. | Chique Photography by Catch Themes